single

Dlaczego zabawki są ważne w rozwoju dziecka

Zabawki i zabawy wspomagają rozwój dziecka. Bawienie się jest tym, co robią dzieci. Zabawki są ich narzędziami. Kiedy dorośli kupują narzędzia, liczy się ich jakość. Chcemy bezpiecznych, które dobrze działają i umożliwiają nam robienie wszystkiego, co w naszej mocy. Szukamy starannie zaprojektowanych, dobrze wykonanych, solidnych i trwałych produktów, których będziemy używać od nowa. To wszystko, a nawet więcej, dotyczy także zabawek.

Oto czego się nauczyłem. Zabawa jest niezbędna. Wysokiej jakości zabawki rozwojowe wspierają rozwój umiejętności, a tym samym wzmacniają zabawę. Dzięki temu dzieci rozwijają się. Więc co to oznacza?

Sprawy bezpieczeństwa

Solidna konstrukcja to konieczność. Ale to nie jest cały obraz. Wiek rozwojowy dziecka też ma znaczenie. Bezpieczeństwo to wspólna praca. Nawet najbezpieczniejsze zabawki wymagają nadzoru dorosłych.

Producenci są zobowiązani do znakowania produktów, które stwarzają zagrożenie klinowania. Najczęściej czytamy OSTRZEŻENIE: Zagrożenie udławieniem - małe części. Nie dla dzieci poniżej 3 roku życia. To jedna z sześciu. Pozostałe odnoszą się do zabawki, która jest lub zawiera małą kulkę lub marmur lub, prawdopodobnie najpoważniejsze zagrożenie, zawiera magnesy.

Kolejne ostrzeżenie, że dzieci poniżej 8 roku życia mogą dusić się lub dusić na nienapompowanych lub połamanych balonach. Że dzieci z balonami wymagają nadzoru dorosłych. Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa ostrzegają nas o zagrożeniach. Poza tym musimy wziąć pod uwagę, gdzie nasze dzieci są rozwojowe. Dobrze pamiętamy, że niektóre z nich potrzebują więcej czasu, aby wyrosnąć z nawyku wkładania wszystkiego do ust. Nie ma żadnej winy, nie ma wstydu. Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie. 

Przemyślany projekt i staranna konstrukcja

Przemyślany projekt i staranna konstrukcja to cechy wyróżniające najlepsze narzędzia do zabawy. Przede wszystkim cechy te odzwierciedlają zrozumienie rozwoju dziecka i docenienie sposobu, w jaki dzieci nabywają umiejętności podczas zabawy.

Gdy zabawka jest dobrze wykonana, jest nie tylko bezpieczna, ale i satysfakcjonująca. Działa zgodnie z przeznaczeniem. To ważne. Tak jak my chcemy, aby nasze narzędzia działały dobrze, tak dzieci chcą, aby ich zabawki spełniały ich oczekiwania. W przeciwnym razie zabawa staje się frustrująca, a zabawka zostaje odstawiona na bok.

Zlewki budowlane
dziesięć stopniowanych kubków do gniazdowania i układania w stosy

Przyjrzyjmy się dwóm zabawkom, które są przykładem najwyższej klasy projektowania i konstrukcji. Są to "zlewki budowlane" i "blokada". Wykonane przez Ambi, obie są klasycznymi zabawkami wczesnego dzieciństwa, które angażują niemowlęta i maluchy w zabawy rozwijające umiejętności. Ponadto obie są zabawkami wspomagającymi rozwój dziecka.

Producent zaleca stosowanie zlewek budowlanych już od 10 miesiąca życia. To prawdziwa zabawka rozwojowa, kubki te oferują nowe sposoby zabawy w miarę jak dziecko rozwija nowe umiejętności. Na początku sugeruję oferowanie tylko najmniejszych i największych kubków. To zachęca do wkładania jednego do drugiego, odwracania większego kubka do góry nogami i obserwowania, jak mniejszy wypada. To napełnianie i rozlewanie, czynność, którą maluch będzie powtarzał w kółko.

Co tu się dzieje? Dziecko eksperymentuje. Obserwując, kiedy to się dzieje. Potwierdzając przyczynę i skutek poprzez powtórzenie. Rozwijanie drobnych umiejętności motorycznych: chwytanie i zwalnianie podczas napełniania i rotacji nadgarstka, gdy dziecko rozlewa. Kiedy proponujemy słowa do opisania takich atrybutów jak kolor i rozmiar kubków, zachęcamy do rozwoju językowego.

Cechy odróżniające

Rolowane felgi są ważną cechą charakterystyczną zlewek Ambi Building Beakers. Z jednej strony ułatwiają one rozdzielanie zagnieżdżonych kubków. Z drugiej strony, układanie ich w stosy staje się bardziej skuteczne. Kiedy maluch uczy się układania, koordynacja wzrokowo-ruchowa, chwytanie i zwalnianie oraz zręczność dopiero zaczynają się rozwijać. Oczywiście układanie kubków jest wyzwaniem. Dość często sąsiedni blok zsuwa się, gdy dziecko próbuje umieścić na nim kolejny. Obręcz pomaga trzymać zlewki razem i sprawia, że stos jest bardziej stabilny.

Wzorce podniesione

Każda filiżanka posiada również unikalny uniesiony wzór na podstawie. Zapraszają one do wizualnej i dotykowej eksploracji. Wciskanie kubków w piasek, gra w ciasto lub glinę tworzy wzory i zachęca do twórczej ekspresji. Ponadto rozpoznawanie wzorów jest umiejętnością poprzedzającą ich odczytanie.

Otwory wlewowe

Piasek i woda stwarzają dalsze możliwości zabawy. W piasku, kubki stają się formami. Dwa otwory w dnie każdej zlewki dodają kolejny wymiar zabawie wodnej. Wyskalowane rozmiary pozwalają małym dzieciom odkryć, jak bardzo kubki są podobne i różne. Wszystkie kubki są okrągłe, ale każdy z nich ma inny rozmiar. Małe lub duże lub duże lub małe, krótkie lub wysokie. Są to ważne pojęcia matematyczne, których nauczyliśmy się podczas zabawy. 

Zablokować blok
zabawka w kształcie sortownika z zamkiem i kluczem

Lock a Block - zabawka integracyjna, jeśli kiedykolwiek istniała - to moja ulubiona zabawka do sortowania kształtów. Bo wszystkie dzieci lubią mówić: "Zrobiłem to".  Zwróćcie uwagę na wysoki kontrast pomiędzy jasnobiałym wierzchołkiem a dopasowanym kolorem podniesionych felg obrysów każdego otworu. To sprawia, że "trafienie w cel" jest łatwiejsze. Wrzucenie kształtu do otworu wymaga nie tylko rozróżnienia kształtu. Wymaga to również koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz zdolności do uchwycenia i uwolnienia kształtu. Rozwijanie drobnych umiejętności motorycznych wymaga praktyki. Sukces motywuje.  Blokada jest koniecznością dla osób niewidomych i słabowidzących. Jak również dla osób z drobnymi problemami motorycznymi.

Ponadto, trójwymiarowe kształty łatwiej wpadają na miejsce niż kształty kołków, które wymagają precyzyjnego montażu. Ponownie motywuje do powtarzania, co prowadzi do budowania umiejętności. Ta zabawka z sortownikiem kształtów zawiera po dwa z trzech kształtów, plus, który zachęca jedną do jednej pasującej gry. Ponadto nazewnictwo kolorów i kształtów zachęca do rozwoju poznawczego i językowego.

Na początku, potem na zewnątrz
Odzyskiwanie kształtów przez drzwi z przodu pudełka. Na stałe zamocowany klucz gładko mieści się w zamku i łatwo się obraca. Gdy klucz się przekręci, zamek zatrzaśnie się. Podążanie za sekwencją kroków wymaganych do wydobycia kształtów wymaga rozwiązania problemu, pamięci i koncentracji. Koordynacja wzrokowo - ręczna, chwytanie i zwalnianie oraz obrót nadgarstka zwiększają się z każdym powtórzeniem.

Przemyślana konstrukcja sprawia, że zabawki są elastyczne i uniwersalne. Bardziej inkluzywne i wciągające. Dzieci naturalnie lubią bawić się zabawkami, które dobrze działają. Zachwycające "Zrobiłem to!" nie tylko ogłasza sukces, ale także dzieli się radością z osiągnięcia celu. Bawiąc się, dzieci budują kompetencje i pewność siebie. Poprzez zabawę dzieci nabywają umiejętności, które są im potrzebne do osiągnięcia pełnego potencjału. Zabawki wspomagają rozwój dziecka poprzez zabawę.