single

Najlepsze zabawki dla aktywnych w domu maluchów

Aktywność fizyczna i aktywna zabawa są niezbędne dla rozwoju dziecka. Poza oczywistymi korzyściami dla zdrowia wynikającymi z regularnych ćwiczeń, aktywne zabawki dają możliwość nauki i ćwiczenia umiejętności motorycznych. Wspierają one również funkcje kierownicze, w tym takie umiejętności jak zwracanie uwagi i obserwowanie zadań do wykonania. W ten sam sposób, w jaki sami nie zawsze mamy wystarczająco dużo ruchu, mimo że znamy jego zalety (Czy macie takie członkostwo w siłowni, które zbiera kurz jak ja?), czasami nie zawsze znajdujemy czas, aby zapewnić naszym dzieciom wystarczająco dużo aktywnej zabawy. Możesz nie mieć podwórka, albo może być za zimno lub za deszczowo, żeby być na zewnątrz. Wszyscy pozwoliliśmy, aby te wymówki przeszkadzały nam wcześniej, tylko po to, aby znaleźć się z dzieckiem, które jest pełne energii i nie ma z tym nic wspólnego. Jeśli tak jest, wiedz, że istnieje wiele możliwości aktywnej zabawy w domu.

Istnieje wiele opcji, które zapewniają instruktaż ćwiczeń z przewodnikiem w zabawny i interaktywny sposób. Crocodile Hop to gra planszowa dla młodszych dzieci, która obejmuje skakanie, skakanie i podskakiwanie. Wzmacnia ona również dopasowanie kolorów i kształtów oraz podążanie za wskazówkami. Aby zagrać, wystarczy rzucić obiema kośćmi i wykonać pokazane czynności. Gracz, który jako pierwszy przejdzie przez całą grę planszową, wygrywa grę! Fitivities to kolejna gra planszowa, która wymaga od graczy wykonywania różnych ćwiczeń podczas poruszania się po macie.

 Jeśli nie możesz dostać się na zajęcia jogi, dołącz do dziecka w grze w bloki aktywności jogi. Na zmianę tocząc kostki i wykonując jogę pozuje razem przez czas pokazany na kostkach. Aby podnieść trochę stawkę, Yoga Spinner pozwala graczom zebrać kolorową kartę do każdej pozycji, którą są w stanie utrzymać przez 10 sekund. Pierwszy gracz, który zbierze kartę w każdym kolorze, wygrywa.

Jeśli Twoje dziecko uwielbia ćwiczyć tylko wtedy, gdy nie zdaje sobie z tego sprawy, zabawki takie jak Ultra Dash to świetny zakład. Gra wymaga, aby gracze rozstawiali cele wokół pokoju, a następnie używali tagera do wyścigów i dotykali koloru, który zapala się tak szybko, jak to możliwe. Dzieci mogą grać przeciwko zegarowi lub innemu graczowi, co sprawia, że jest to dobra opcja na wypadek, gdyby ich przyjaciele się skończyli. Inna wersja gry, Hyper Dash Extreme, posiada dodatkowe tryby gry i zawiera podstawowe umiejętności matematyczne. Czują się one bardziej jak zakończenie tajnej misji, niż treningu.

Dla tych z Was, którzy mają w domu trochę otwartej przestrzeni lub przynajmniej możliwość odsunięcia stolika na bok w czasie gry, tunele i Krok-A- Logi są świetną opcją dla aktywnej gry wewnątrz pomieszczeń. Mogą one być używane jako samodzielna zabawka lub jako część większego toru przeszkód. Pełzanie i równowaga, których wymagają te zabawki, są świetne dla rozwoju umiejętności motorycznych brutto, a najlepsze jest to, że można je łatwo złożyć lub ułożyć w stosy, aby mogły być przechowywane do następnego razu.

Jeśli jesteś zainteresowany pomysłem stworzenia toru przeszkód, te nieoślizgowe poduszki byłyby kolejnym wspaniałym dodatkiem zachęcającym do skakania, podskakiwania i wspinania się oraz wspierającym budowanie siły, koordynację i równowagę. Mata aktywna Dot N Roll może być używana do ogólnych skoków i upadków, lub jako klasyczna gra w twistera z kostkami. Gra w ten sposób jest wspaniała dla rozwoju równowagi, siły i koordynacji, a także wspiera rozwój umiejętności poznawczych, takich jak podążanie za kierunkiem, dyskryminacja w lewo i w prawo oraz rozpoznawanie kolorów. Twangled to nowa, zabawna gra, która wymaga od graczy kopnięcia błystki i podążania za wskazówkami, na których lądują. Jeśli ty i na "ponad niebieskim", musisz przenieść całe swoje ciało nad niebieskim pasem. Jest to świetne rozwiązanie dla planowania motorycznego, rozwiązywania problemów i równowagi. Na czas zabawy można zwinąć chmielową matę do szkockiej, a następnie równie łatwo zwinąć ją do odłożenia. Dodatkowe punkty za nauczenie dziecka "oldschoolowej" gry! Dla Twoich szczególnie aktywnych wiązek energii, prosta trampolina może zapewnić wspaniałe ćwiczenia i mnóstwo zabawy.

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń w domu, nie zniechęcaj się. Istnieje mnóstwo opcji aktywnej gry, które nie wymagają dużo miejsca, ale pakują ciosy, jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Gry takie jak Scavenger Hunt czy The Floor is Lava pozwalają dzieciom poruszać się po ich przestrzeni bez konieczności przestawiania wszystkich mebli. Scavenger Hunt daje również dodatkowe punkty za każdy przedmiot, który sprzątają, co brzmi dla mnie jak sytuacja, w której wygrywają wszyscy. Wiggle Box zapewnia 80 unikalnych ruchów i wyzwań do wyboru, a Thumball to fajna zabawka, która podobnie zapewnia graczom wiele konkretnych zadań do wykonania w miarę postępu gry. Dance Charades, który wymaga od graczy do odegrania ich temat poprzez taniec, jest doskonałą opcją dla nocy rodzinnej i większych grup, podobnie jak Pancake Pile Up, gra wyścig sztafetowy.