single

5 wskazówek na wychowanie kreatywnego dziecka

Maluchy to grupa dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Jeśli masz je w domu, na pewno rozumiesz ich stereotypy! Są dzikie, lubią wszystko, wymagają uwagi i oczywiście są bardzo kochające! Czy wspomniałem, że są też naturalnie kreatywni? Maluchy uwielbiają znajdować nowe sposoby na używanie zwykłych przedmiotów, jak noszenie miski jako kapelusza lub kolorowanie szminką.

  Wychowanie malucha może być zadaniem podatkowym, ale jest jednym z tych etapów wiekowych, o których większość rodziców nigdy nie zapomina z powodu skoków i ograniczeń, na które patrzą ich dzieci. Twój maluch ma szybko rozwijający się mózg, który jest jak gąbka podczas tych odpowiednich lat. Oto 5 unikalnych pomysłów na zabawę, które pielęgnują ich ciekawość, zachęcają do rozwiązywania problemów i zwiększają ich kreatywność.

  Zrób pudełko na wynalazki

  Jest to wspaniały sposób na znalezienie domu dla wszystkich tych przedmiotów, do których nie masz już żadnego zastosowania! Znajdź pudełko na buty lub plastikowe pudełko, a następnie umieść stare (ale bezpieczne i super widoczne) przedmioty, takie jak telefon, stare skarpetki, wyprane plastikowe pojemniki, słomki, środki do czyszczenia rur - wszystko, co jest w puszce recyklingowej i szufladach na śmieci. Podnieś jakiś przedmiot lub dwa i zrób z nich coś nowego, modelując na głos to, co zrobiłeś. Na przykład, możesz wziąć plastikowy kubek i umieścić w nim kwiatek do czyszczenia rur i powiedzieć, że zrobiłeś nowy wazon. 

Pudełko z wynalazkiem nie tylko rozciągnie myślenie Twojego dziecka, ale także wzmocni i zwiększy jego umiejętność posługiwania się słownictwem i komunikowania się podczas tej aktywności mini STEM!

  Twój starszy berbecia uwielbia wypełniać puste miejsca głupiej piosenki, którą robisz. Zmień tekst piosenek na popularne, które twoje dziecko już zna, jak "Twinkle, Twinkle, Little Star;" lub "Row, Row, Row, Your Boat." Ty możesz także używać ten czas uczyć one o przedszkolnych rymowankach (Jack i Jill), i zmieniać tekst, po to, aby twój berbeć wypełniać w unikalnej, głupiej, lub twórczej alternatywie gdy ty pauza! Ten typ aktywność zachęca twój dziecko myśleć na ich stopach, rozwijać żart i dowcip, i uczyć się że mogą być zabawni i głupi podczas gdy są kreatywni!

  Kolejne zmodyfikowane wyzwanie STEM dla twojego małego ucznia, możesz zagrać w "What Can You Build With...", aby rozwinąć jego umiejętności twórczego myślenia. Daj swojemu maluchowi 10 klocków i zapytaj go, co może z tego zrobić. Możesz zamodelować proces, robiąc mini domek dla psów lub układając te 10 klocków w literę E. Możesz zacząć od dania dziecku dużej liczby klocków na początku, aby zbudować jego pewność siebie i powoli zacząć zmniejszać liczbę klocków, z którymi będzie mogło pracować, gdy nabierze biegłości w tej umiejętności. Będziesz zaskoczony, co Twój maluch stworzy!

  Duża część kreatywności dzieci pochodzi z zabawy na świeżym powietrzu i obcowania z naturą. Dlaczego nie pozwolić im zaprojektować własnego ogrodu wróżki lub skrzata? Te zabawne figurki można znaleźć w przyjaznych cenowo miejscach, takich jak Dollar Store lub lokalny dom i centrum ogrodnicze. Wspólnie wyznaczcie obszar do założenia ogrodu. Po uzyskaniu kilku roślin (które pomogły Ci wybrać), pozwól dziecku umieścić figurki tam, gdzie chcą. W ten sposób mają swoje własne, specjalne miejsce na zewnątrz do zabawy i wyobrażania sobie, a to daje im przerwę od zabawy tradycyjnymi zabawkami i pobudza wyobraźnię i odgrywania ról podczas używania figurek. 

Maluchy uwielbiają Doodle Doodle, ponieważ to wszystko, co mogą zrobić w tym momencie na papierze! Narysuj losowy doodle dla swojego dziecka i usiądź z powrotem i zastanów się nad abstrakcyjnym kawałkiem razem. Używając innej kredki kolorowej, stwórz coś z makaronu. Na przykład, możesz zamienić bazgroły w żabę lub kota, na podstawie tego, co widzisz. Pyta twój berbeć co widzą gdy patrzą na twój bazgroł i pomaga one przechwytywać je uzupełniający ich widzenie. W końcu, po dostatecznej praktyce, będzie mógł podążać za Twoimi wskazówkami. Do tego czasu zaproś go do zrobienia prostego bazgrołu na papierze, a ty użyjesz głośnych strategii, aby zamienić jego bazgroł w arcydzieło!

 Czy zauważyłeś wspólny temat z rozwijaniem kreatywności? Wszystkie sugestie wymagają ćwiczeń praktycznych i wymagają od Ciebie głośnego myślenia, aby Twoje dziecko zrozumiało proces twórczy. Wbrew powszechnemu przekonaniu, kreatywności można się nauczyć i nie zawsze jest ona od razu zakorzeniona w dziecku. Te łatwe do wdrożenia i zabawne wskazówki pomogą Twojemu maluchowi rozciągnąć swój umysł przy minimalnych zasobach i czasie.